- Reklama -magazín
HomeRekonstrukcePočkejte s výběrem barvy na stěny

Počkejte s výběrem barvy na stěny

-

Pokud se chystáte přestěhovat do nového bytu nebo domu a máte jasnou představu, jak budou vypadat stěny, chvilku ještě počkejte. Nejdříve se Zabydlete, vnímejte domů a přemýšlejte, jaké barvy nejlépe vystihují váš nový domov. Může se stát, že ta, která je ve vašich představách nebo byla dobrou volbou s starém příbytku, v tom novém nemusí vůbec vypadat dobře.

Počkejte s výběrem barvy na stěny

Barva stěn by měla doplňovat styl nábytku, doplňky a přiblížit se co nejblíže duchu bytu nebo domu. Pokud volíte moderní nábytek a doplňky, vyberte i moderní barvy. Jste spíše na klasický styl? V pořádku, ale myslete i na barvu stěn vhodnou pro klasické styly. Takto můžeme pokračovat donekonečna, ale barva stěn by měla doplňovat styl nábytku, doplňky a přiblížit se co nejblíže duchu bytu nebo domu.

V neposlední řadě nezapomínejte na teplé a studené barvy, své může udělat i takové osvětlení. Myslete i tyto aspekty. Pokud jsou stropy světlejší barvy jako stěny, místnost tak působí opticky vyšší, než je tomu ve skutečnosti. Také pokud nepoužíváte barevné přechody, díky tomu vypadá prostor opticky větší.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img