- Reklama -magazín
HomeRekonstrukcePopulární projekty bungalovů: Toto byste měli vědět ještě před stavbou

Populární projekty bungalovů: Toto byste měli vědět ještě před stavbou

-

V současnosti se jednopodlažní domy nebo bungalovy staly velmi populárními stavbami. A to především z praktického hlediska. Jako každý druh domu, i projekty bungalovů s sebou nesou pozitiva i negativa, o kterých byste měli vědět ještě předtím, než se definitivně rozhodnete.

Populární projekty bungalovů: Toto byste měli vědět ještě před stavbou

Bez schodů je život lehčí!

Snad největší výhodou spojenou s bungalovy je jejich bezbariérovost. To ocení především starší lidé nebo lidé s postižením pohybového aparátu, ale potěší se jim i ti, kteří nemají schody nijak zvlášť v oblibě. Zejména, pokud se díváte do budoucnosti, ve které si vaše děti najdou vlastní bydlení. Vám tak nezůstane na krku zbytečně velký dům, který vyžaduje zvýšenou péči.

praktické řešení

Projekty bungalovů poskytují možnost propojení všech obytných místností s exteriérem. Díky tomu mohou všichni obyvatelé daného domu bezproblémově využívat možnosti pozemku, na kterém je bungalov postavený.

Na jednopodlažních domech můžete mít jakýkoliv typ střechy, což je výhodou především tehdy, pokud je typ střechy předepsán nějakým místním regulativám. To také umožňuje architektům, aby projekty bungalovů tvořily s větší kreativitou. Jednopodlažní domy jednoduše zapadnou do jakéhokoli prostředí, aniž ho výrazně narušily.

Projekty bungalovů potřebují větší pozemek

Ve srovnání s patrovým domem zabírá bungalov mnohem větší plochu pozemku. Pokud váš pozemek není dostatečně velký, jednopodlažní dům zřejmě nebude pro vás tím pravým řešením. Je sice možné vtěsnat ho i na menší pozemek, ale tehdy musíte počítat s tím, že to půjde na úkor zahrady, trávníku či garáže.

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, vytápění bungalovu je stejně a někdy i více finančně náročné než při patrovém domě. Obal stavby bungalovů má totiž větší plochu, takže vykazuje vyšší tepelné ztráty. Na získání potřebného certifikátu nejvyšší energetické třídy bude proto nutné se na stavbu dívat komplexnější. Znamená to zejména zohlednění všech faktorů ovlivňujících energetickou náročnost domu jako tvar domu, orientace na světové strany, způsoby vytápění, větrání a mnoha jiných.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img