- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyČištění domácnosti zdravěji = bez chemie

Čištění domácnosti zdravěji = bez chemie

-

Když chcete, abyste doma měli pořádek, někdy musíte sáhnout po prostředcích, které lidskému organismu neprospívají. Často jsou složeny z chemikálií, které dokáží dráždit pokožku, dýchací cesty a jiné části těla. My však máme několik tipů, jak se pustit do úklidu zdravější = bez chemie.

Čištění domácnosti zdravější = bez chemie

Při čištění domácnosti jsou velmi dobře využitelné tři hlavní přísady. První je citronová šťáva. Její velkou, ale méně známou výhodou je, že rychle a efektivně eliminuje pachy. Bude se vám hodit hlavně když máte domácího mazlíčka. Když do láhve na rozprašování vody nalijete vodu a šťávu z citronu, nebudete muset kupovat a používat jiné osvěžovače vzduchu. Dobře se ale hodí i na čištění vodního kamene, takže baterie v koupelně, vana nebo záchodová mísa již nebudou problémem.

Druhým pomocníkem je soda bikarbona nebo jedlá soda. Tento prášek je velmi univerzální. Pokud si nevíte poradit se silnými skvrnami, posypte vlhkou houbu tenkou vrstvou sody a přejděte po špinavém povrchu. Odstraní připáleniny, mastné skvrny v troubě, ale i na podlaze. Také dokáže pomoci při zanesených bateriích nebo ucpaných odtoku.

Třetí čistič, který by vám v domácnosti neměl chybět je ocet. Nejlépe ho využijete při odstraňování vodního kamene. Například ho máte hodně v rychlovarné konvici, stačí v ní převařit vodu s octem a vodního kamene se rychle a jednoduše zbavíte. Dobře pomůže i když potřebujete ze zavařovacích sklenic nebo jiných povrchů, odstranit zbytky lepidla po etiketě. Poradí si is pokreslenýma skříněmi a skvrnami od vosku.

Pokud máte v bytě klimatizaci, nezapomínejte ani na ni. Než přípravek postačí vysavač a čistá voda. Klimatizace má filtr, který časem sbírá prach, ten třeba čas od času odstranit. Venkovní jednotku může vyčistit čistou vodou. Za léta se ní postupně ukládají nečistoty z venku nebo z deště.

Citronová šťáva, jedlá soda a ocet. Díky těmto třem pomocníkem zvládnete vyčistit téměř celou domácnost. Skvělý tip, že na všechno nepotřebujete jen čistící prostředky z obchodu, které neprospívají vám, ani vašim dětem, či domácím mazlíčkům.

Dobrá rada na závěr, nezapomínejte na mechanickou údržbu vašich toalet či koupelen i bez chemikálií. Pravidelným proplachováním sifonu na vašem umyvadle, odstraňování nánosů a usazení i bez chemikálií předejdete ucpanému odpadu. Mnohokrát se tak vyhnete havarijnímu stavu, který vzniká postupně jako časovaná bomba, vybuchne v situaci kdy to nečekáte a zachránit vás může jen krtkovanie odpadů, což si už vyžaduje přizvat na to profesionály.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img