- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyRevize elektro aneb kdy provádět revize protipožárních systémů?

Revize elektro aneb kdy provádět revize protipožárních systémů?

-

Ne nadarmo se říká, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Mnohdy totiž stačí chvíle nepozornosti nebo malé zaváhání a z malého neškodného ohníčku se stanou obrovské plápolající plameny požírající cokoliv, co jim přijde do cesty. Abyste se takové katastrofě vyvarovali, neměli byste v žádném případě podceňovat zabezpečení protipožárních systémů. Kontroly však musí provádět výhradně odborníci ze specializované firmy, která mimo jiné poskytuje i revize elektro.

U čeho provádět revize?

Kontroly protipožárních systémů jsou nejlepším způsobem prevence před nenadálým požárem. Není totiž nic horšího, než když v případě krizové situace zjistíte, že máte pouze prázdné hasicí přístroje či nedostupné hydranty. Společnost provádějící revize elektro a revize protipožárních systémů se tedy zaměřuje primárně na kontroly požárních dveří, požárních klapek a ucpávek nebo na nouzové osvětlení. To bývá velmi často podceňováno, ovšem jakmile se prostor zaplní hustým a štiplavým dýmem, může vám nouzové osvětlení zachránit život.

Kdy revize provádět?

Lhůta pro revize protipožárních systémů se liší v závislosti na konkrétním prvku systému zabezpečení proti šíření požáru. Například elektrická požární signalizace musí projít revizí minimálně jednou za 12 měsíců, společně se zařízením na detekci hořlavých plynů a par. Ve stejné lhůtě musí být zkontrolovány také samočinné hlásiče požáru, které jsou v posledních letech velmi populární. Není se čemu divit, protože tyto přístroje dokážou odhalit plameny s velkým předstihem.

Jak kontrolovat hasicí přístroje?

Speciální kapitolu představuje revize hasicích přístrojů. Tu může provádět pouze certifikovaný technik, který prošel náročným školením. V rámci kontroly se zaměřuje primárně na detailní prohlídku plomby a jistícího mechanismu. Ten musí pevně držet spoušť, ovšem v případě potřeby je nutné mechanismus rychle odjistit. Samozřejmostí je kontrola tlaku naplnění hasicího přístroje. Pokud proběhla celá revize bez problémů, je přístroj opatřen nalepovacím štítkem s příslušnými informacemi.

Pravidelné kontroly protipožárního systému byste neměli podceňovat. Stačí totiž malá nepozornost a celý dům nebo továrna může lehnout popelem.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img