- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyDětské látkové pleny aneb proč jsou tyto pleny stále oblíbené?

Dětské látkové pleny aneb proč jsou tyto pleny stále oblíbené?

-

Pokud patříte mezi dříve narozené nebo máte relativně staré děti, pak si určitě pamatujete na používání klasických látkových plen. Po obrovském rozmachu jednorázových plen sice došlo k upozadění látkové varianty, nicméně v posledních letech se dětské látkové pleny stávají opět populárnějšími.

Podle některých statistických výzkumů se dokonce látkové pleny staly nejoblíbenějším způsobem plenkování v České republice. Proč se to ale stalo?

Pozor na množství odpadu

Určitě jste zaznamenali moderní fenomén, jímž je snaha o minimalizaci vytvořeného nerecyklovatelného odpadu. Někteří rodiče mají dokonce pocit, že jednorázové papírové pleny představují neuvěřitelně vysokou zátěž pro životní prostředí.

Poskytováním kvalitní péče vlastně svému miminku pouze ztěžují budoucí život, protože v dospělosti musí dítě bojovat s velkým množstvím vytvořeného odpadu. Dětské látkové pleny lze oproti tomu používat opakovaně, takže jsou pro životní prostředí pouze minimální zátěží.

Kolik odpadu vyprodukuje kojenec?

Možná se vám to bude zdát divné, ale právě kojenci patří s trochou nadsázky k největším producentům odpadu. Budeme-li se bavit řečí čísel, pak jedno miminko vyprodukuje přibližně dvakrát tolik odpadu, co dospělý jedinec.

Hlavní součástí odpadu jsou z pochopitelných důvodů jednorázové papírové pleny. Daleko větší problém však představuje nemožnost zpracování použité pleny v druhotném zpracování, takže veškeré papírové pleny končí na skládkách. Tímto způsobem tak zátěž životního prostředí neuvěřitelně roste.

Proč tedy používat látkové pleny?

I když budete chtít ochránit životní prostředí pro budoucí generace, nemůžete se o své miminko postarat bez pomoci kvalitních plen. Jako ideální řešení se proto jeví dětské látkové pleny, které lze bez větších komplikací používat opakovaně. Stačí si pouze zvyknout na menší pohodlí, což spočívá hlavně ve vyvářce a praní plen. Jestliže ovšem překonáte určité nepohodlí, nebudete se chtít k jednorázovým papírovým plenám nikdy vrátit.

Chcete-li dopřát své ratolesti prvotřídní pohodlí, a přitom myslet na jeho budoucnost, začněte používat látkové pleny.


Látkové pleny jsou mezi maminkami velmi populární díky úspoře, nemusí se kupovat stále drahé jednorázové pleny např. od Pampers.


Mohlo by Vás zajímat

spot_img