- Reklama -magazín
HomeBytNevíte, jak se zbavit much v bytě? Vyzkoušejte vodní trik a další...

Nevíte, jak se zbavit much v bytě? Vyzkoušejte vodní trik a další finty!

-

Otevřená okna či balkonové dveře znamenají i nechtěné mouchy v našich domácnostech. Jak se jich zbavit, aniž jsme je museli honit plácačkou? I na to existuje několik jednoduchých, ale účinných triků. Stačí aromata, přírodní oleje, ale pomoci může i obyčejná voda!

Základním způsobem, jak se zbavit much, je postarat se o to, aby byl náš domov čistý a bez jakýchkoliv volně položených sladkostí, nedojedeného masných výrobků a jiných zbytků jídel. Znamená to pravidelné utírání povrchů a vyprazdňování koše. Pokud vás přesto tyto potvůrky otravují, vyzkoušejte některý z těchto triků.

Přečtěte si také
Je pravda, že skutečně stačí k dezinfekci v domácnosti ocet?
Vodní trik proti mouchám
Určitě znáte způsoby, jak kdysi prarodiče odstrašovali ptáci ze zahrad. Umisťovali různých strašáků, nastříhaný igelit či alobal. Jak se dají však odstrašit mouchy ještě dříve, než vletí do vašeho interiéru Transparentní uzavíratelné sáček naplňte zhruba do poloviny vodou a přidejte pět nebo šest lesklých mincí, vytlačte přebytečný vzduch a sáček uzavřete. Kapsa zavěste na okno či na balkon. Budete překvapeni jak zabírá!

Mucha při skle
Zdroj: iStock

Jak to vlastně funguje? Mouchy mají složené vidění, to znamená, že vnímají věci úplně jinak než my. V důsledku toho se malá kapsa vody objeví v očích mouchy vícenásobně a vzhledem k tomu, že vodu nemají příliš v oblibě, funguje to jako okamžitý odstrašující prostředek. Mince s vodou odrážejí množství duhových barev, které jsou pro oči mouchy nevítané.

Přečtěte si také
Vyrobte si domácí květinové svíčky
Jaké aromata odpuzují mouchy?
Existují různé přírodní aromata, které dokáží mouchy odradit dříve, než vniknou do interiéru. Které fungují nejlépe?

Esenciální oleje – Cokoliv, co obsahuje éterické oleje, jako je citrónová tráva nebo máta peprná, udrží mouchy „na uzdě“. Jsou to silné přírodní vůně, které je okamžitě odradí od vstupu do vašeho domu. Existuje mnoho domácích sprejů a parfémů, které obsahují éterické oleje, stačí i olej nanést na vatu a umístit blízko okna.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img