- Reklama -magazín
HomeBytVybíráme sedačku: Jakou zvolit výšku sezení a materiál?

Vybíráme sedačku: Jakou zvolit výšku sezení a materiál?

-

Nejprve se musíte rozhodnout pro tu správnou velikost. Máte limity co se týče prostoru? Pokud máte menší místnost, zvolte menší sedací soupravu, která se dokonale hodí do tohoto prostoru. Takto i ušetříte. Dalším faktorem je velikost plánovaných návštěv, pokud si chcete posedět doma pouze s partnerem, zcela stačí dvoumístná sedací souprava.

Vybíráme sedačku: Jakou zvolit výšku sezení a materiál?

Jaká je správná výška sezení
Podle výšky sedáku známe 2 hlavní druhy. Nízké sedací soupravy s výškou sedu pod úrovní kolen a vysoké sedací soupravy s výškou sedu nad úrovní kolen.

Nízké sedací soupravy jsou vhodné a ideální na každodenní na odpočinek doma, přizpůsobte mu i stolek. Naopak vysoké sedací soupravy jsou vhodné pro formální příležitosti. Tyto jsou spíše na příležitostné sezení.

Látka pro snadnější čištění
Tělo sedačky může být konstruovány z kovu nebo dřeva. Kov je moderní a více vydrží, ovšem ne každému vyhovuje. Potah může být kožený nebo látkový. Pokud si zvolíte kůži, máte o starost méně.

Při textile, zvolte látku na níž nečistoty nevyniknou, neboť povrch je speciálně upraven. Hledejte označení „Aquaclean“ proti zašpinění, respektive pro snadné čištění pouze za pomoci navlhčeného kousku hadry. Díky tomuto nečistoty snadno odstraníte a nezůstanou zanesené v povrchu soupravy. Tato úprava se dá dokoupit.

Stejně si můžete nechat vyrobit na míru vaší sedačky ochrannou látku z materiálu názvem „Carabias“, která efektivně ochrání pořádek ve vaší domácnosti.

Tyto rady jsme našli na stránkách nákupní poradny. Stejnojmenná stránka NakupnaPoradna.sk radí, jak vybrat sedačku a doporučuje ty nejlepší. V článku naleznete i další rady a tipy k výběru jak vybrat nejlepší sezení.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img