- Reklama -magazín
HomeDůmJak si vybrat správné řešení zajištění odpadních vod v rodinném domě?

Jak si vybrat správné řešení zajištění odpadních vod v rodinném domě?

-

Každý člověk potřebuje nejen jíst a pít tekutiny, ale také navštívit toaletu. Jde o potřebu organismu s přirozeným charakterem. Není to ale pouze toaleta, která spadá pod produkci odpadních vod v domě. Jsou to i splašky z kuchyně a koupelny, ve kterých se často nacházejí poměrně silné chemikálie a ty po kontaktu a při pronikání do půdy mohou způsobit velké problémy.

Jak si vybrat správné řešení zajištění odpadních vod v rodinném domě?
Jak si vybrat správné řešení zajištění odpadních vod v rodinném domě? (Foto: unsplash.com)
Vyřešit to může dobrý systém odpadních vod, kterým může být i kvalitní žumpa v Bratislavě. Ideální řešení pro rodinné domy, kterým vzdálenost od veřejné kanalizace neumožňuje se k ní připojit, a tak si musíte hledat jinou cestu pro vaše odpadní vody.

V čem jsou žumpy lépe?
Žumpy jsou nejjednodušší struktura, kterou člověk používá již několik desetiletí. Samozřejmě s postupem času se vše zdokonaluje. Kanalizační potrubí z budovy vede až do zabudovaného systému nové žumpy v Čadci nebo kterémkoli jiném městě, ve kterém se přirozeně rozkládají kontaminanty odpadních vod. Když se jáma naplní, obsah se odčerpává pomocí stroje.

Často zde vzniká ale nepříjemný zápach, což je hlavní nevýhoda této struktury. Ale pozor, zabudování žumpy v souladu se všemi požadavky týkajícími se těsnění, konstrukce, materiálu a správné obsluhy umožňuje vyhnout problémům, zajistit efektivní systém kanalizace a zaručit požadovaný komfort.

Na co si dát při výběru a umístění žumpy pozor?
V první řadě by to měla být poloha. Ideální místo je takové, které neohrozí v případě poruchy podzemní vody a jejich kvalitu. Stejně je důležitá i vzdálenost septiku od konkrétní nemovitosti. Závisí to ale také od jejího objemu, který zase určuje počet členů v domácnosti.

Nezapomeňte na materiálové složení konstrukce žumpy, počet komor a poklopy se správným větráním. Stejně důležitá je i samotná jáma, protože žumpa v nedostatečné hloubce se může postarat o další a zbytečné problémy, které si ale teď nikdo nemůže dovolit. Tak si při její koupi vybírejte správné a hledejte jejich pouze u ověřených prodejců, kteří mají dobré reference.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img