- Reklama -magazín
HomeDůmMobilní pomocník při ohřevu domů a firem

Mobilní pomocník při ohřevu domů a firem

-

Na trhu je dnes řada produktů které komplexně a účinně bojují se zimou v domě nebo ve firemním skladu, my se dnes podíváme více na přenosné (mobilní) ohřívače a na technologii která se při nich používá. Nebudeme se věnovat statickým ohřívačem vzduchu jako jsou radiátory nebo infrapanely, zajímají nás pouze mobilní ohřívače.

Mobilní pomocník při ohřevu domů a firem
Mobilní pomocník při ohřevu domů a firem (Foto: unsplash.com)
různorodost technologii
Jednotlivé technické provedení mají své specifické nároky ať už se jedná o různé palivo se kterým operují (elektřina, zemní plyn, nafta) nebo je to obecné zaměření či vhodnost pro určité prostředí kde pracují. Technické provedení hodně napoví io způsobu a množství údržby které jednotlivé provedení potřebují. Mezi hlavní mobilní ohřívače můžeme zařadit:

plynové ohřívače
Naftové (dieslové) ohřívače
Elektrické ohřívače
plynové ohřívače
Nazývané také ohřívače na propan-butan. Patří sem zahradní (terasové) plynové ohřívače a průmyslové tepelné sálače. O plynových ohřívačů se říká, že nabízejí nejlepší poměr pořizovací ceny ohřívače a samotného výkonu. Už od ceny cca 150 se dá sehnat kvalitní ohřívač který nemá problém vyhřát celou halu

naftová topidla
Vhodné na stavby a na místa kde se dobře větrá, tak popisují plynové ohřívače výrobci. Důvodem proč se tyto ohřívače nehodí do obytných ploch je, že vypouštějí spaliny které by mohly být ve větším množství škodlivé, nejedná se o toxické látky, ale kdo by chtěl dýchat spálenou naftu.

Elektrické ohřívače
Kdo by neznal elektrické ohřívače, známe je i jako přenosné radiátory v domech ale i jako sloupy na ohřev v restauracích a na terasách. Jejich výhodou je cenová dostupnost a bezpečnost. Rovněž jsou často lépe konfigurovatelné než její konkurenti

Mohlo by Vás zajímat

spot_img