- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyPaletizační vidle aneb kde tento nástroj využít?

Paletizační vidle aneb kde tento nástroj využít?

-

Pokud jste se někdy ocitli v zemědělském provozu nebo na probíhající stavbě, pak jste si určitě všimli masivního využití smykového nakladače agregovaného s paletizačními vidlemi. Právě smykem řízený nakladač totiž patří k nejrozšířenějším strojům napříč všemi odvětvími, a pokud jste jeho vlastníky, měli byste se snažit o jeho maximální využití.

K tomu vám napomohou například paletizační vidle, které se stanou vaším neocenitelným pomocníkem.

Vidle pro zemědělství

Prvním širokým oborem, kde se paletizační vidle hojně používají, je zemědělství. Provoz družstva nebo rodinné farmy totiž není pouze o chovu zvířat a pěstování plodin, ale také o přidružených výrobách, které by nemohly plynule fungovat bez smykového nakladače a paletizačních vidlí. V zemědělské firmě se typicky používají pro manipulaci s big bagy, v nichž může být uskladněno například průmyslové hnojivo nebo namořené osivo. Ve výjimečných případech lze prostřednictvím vidlí manipulovat také s železnými bednami na obilí.

Vidle pro stavebnictví

Paletizační vidle však najdou své uplatnění také ve stavebnictví. Drtivá většina staveb je totiž realizována v obtížnějším terénu, kde je manipulace s těžkými paletami velmi obtížná. Tento úkol je ovšem přímo stvořený pro smykový nakladač, jenž si poradí s bahnem i kalužemi, a přitom dopraví paletu plnou stavebního materiálu na určené místo. Pozor si pouze dávejte na maximální přípustnou nosnost nakladače i vidlí.

Vidle do skladů a průmyslových objektů

Jak už jste asi pochopili, paletizační vidle se primárně používají pro manipulaci s těžkými europaletami, které v současné době představují v jakékoliv dopravě standard. Palety se nacházejí také ve skladech a větších průmyslových objektech, kde oceníte především vynikající manévrovací schopnosti smykového nakladače. Díky kvalitním paletizačním vidlím tak můžete paletu se zbožím nebo výrobky umístit prakticky kamkoliv.

Potřebujete-li manipulovat s těžkými vaky nebo europaletami, neexistuje lepšího nástroje, než jakým jsou paletizační vidle. Vhodná je jejich agregace se smykovým nakladčem.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img