- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyVstupte do světa bájí a legend s jaspisem

Vstupte do světa bájí a legend s jaspisem

-

Červený jaspis je starobylý nerost s dlouhou historií. Připisovány jsou mu četné pozoruhodné účinky včetně těch léčebných a jsou s ním na toto konto spojeny i různé mýty, báje a legendy.

Po staletí byl tak kupříkladu oslavován coby mocný talisman pro kouzelníky, učence a písaře. Byl také oblíbeným kamenem válečníků, kteří vyráželi do boje. Hodil se pochopitelně hlavně těm, kteří potřebovali intenzivní léčivé vlastnosti.

Podle jisté vikingské legendy si dokonce Siegfried, proslulý jako zabiják draků, nechal svůj kouzelný meč vyložit červeným jaspisem, aby mu dodal odvahu ničit tyto nebezpečné nestvůry. V Bibli se též uvádí, že tento kámen zdobil náprsní štít prvního velekněze Árona. Patřil i k bohyni Isis. Často se fasuje do autorských šperků.

Velmi intenzivně je s tímto minerálem svázána i historie původních obyvatel Ameriky, kteří se k němu obraceli jako ke kameni, jenž má obnovit zdraví a přivodit znovuzrození.

Ať již těmto pověstem věříte či nikoli, jaspis vás svou energií přesvědčí, že se v něm ukrývá netušená síla. Dokazují to i jedinečné šperky s jaspisem. Kterému z nich se oddáte?

Mohlo by Vás zajímat

spot_img