- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyNepodceňujte spánek aneb jak vybrat správnou velikost matrace?

Nepodceňujte spánek aneb jak vybrat správnou velikost matrace?

-

Spánek bývá u obrovského množství lidí podceňovanou činností, což se ovšem negativně podepisuje na jejich fyzickém i psychickém zdraví. Přitom by stačilo podniknout několik maličkostí, a kvalita vašeho spánku by se rázem přesunula do jiné dimenze.

Typickým a někdy palčivým problémem je správná velikost matrace. Možná si budete říkat, že na velikosti podložky na spaní přeci nezáleží, ale jste na obrovském omylu.

Proč je důležitá velká matrace?

Výběr velikosti matrace je zásadní hlavně pro kvalitu vašeho spánku. Budete-li se totiž na matraci krčit, nikdy se nevyspíte pohodlně. Za pár dní budete úplně bez energie a na své okolí budete působit jako chodící mrtvola. Na matraci se musíte cítit pohodlně a samozřejmě na ní musíte mít dostatek prostoru. Pro jednolůžkové postele se ideálně hodí matrace 140×200 centimetrů, na které se pohodlně vyspí i člověk vysoký 180 centimetrů. Pokud jste vyšší, poohlédněte se po větší matraci, protože podložka na spaní by měla být alespoň o 20 cm delší, než je vaše výška.

Jakou výšku matrace zvolit?

S výběrem velikosti matrace pochopitelně souvisí i její výška, nebo chcete-li tloušťka. Na tomto rozměru závisí vaše pohodlí, protože pokud bude matrace tenká jen centimetrů, pravděpodobně se nevyspíte pohodlně. Kvalitní matrace 160×200 centimetrů mají výšku minimálně 20 cm, což vám poskytuje nebývalý komfort. Samozřejmostí by měla být správná volba tvrdosti, která rovněž ovlivňuje kvalitu spánku.

Máte specifické požadavky?

Může se pochopitelně stát, že si ze standardní nabídky specializovaného obchodu nevyberete. V takovém okamžiku však nemusíte věšet hlavu, protože renomovaný e-shop je schopen vyrobit a dodat atypickou matraci prakticky v jakémkoliv rozměru. Tvrdost a tloušťku samozřejmě můžete převzít z matrace 180×200 centimetrů, avšak konkrétní velikost zadejte podle vašich požadavků a podmínek v ložnici.

Správně vybraná matrace pozitivně ovlivňuje kvalitu spánku. Není totiž nic horšího, než když se musíte na matraci krčit a neustále hledat vhodnou polohu pro usnutí.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img