- Reklama -magazín
HomeRady a NávodyObraz, který si vybíráte podle sebe

Obraz, který si vybíráte podle sebe

-

Edgar Degas řekl: „Malování je jednoduché pro ty, kteří to nevědí, ale pro ty, co to dělají, je to náročné!“ Ano, malba je velmi složitá. Její smysl pochopí jen člověk, který zná podstatu její tvorby. V tomto případě si ale musíte položit otázku, co je přesně podstatou malby a všech uměleckých obrazů, které si svou historickou hodnotu a krásu zachovaly až dodnes.

Obraz, který si vybíráte podle sebe
Obraz, který si vybíráte podle sebe (Foto: umeniesveta.sk)
Představte si to na jednoduchém oblečení, co sledujete tím, že se několik hodin před zrcadlem oblékáte do těch nejkrásnějších trendových kousků? Jde o vyjádření vaší vnitřní krásy a navození toho správného pocitu. Nebo takový tenis, což je jeho podstatou, trefit ve správnou chvíli tenisový míček?

Vnímání okolního světa
Podobně je to i s uměním, které si pohrává s našimi emocemi. Ten nejkrásnější obraz, který jste si pro něco vybrali, bude zdobit váš interiér. V někom jiném ale zanechávat stejné pozitivní emoce nemusí. A o tom přesně umění je, zachytit všechny druhy našeho vnímání do jednoho celku.

Správná barva na správném místě
Výrazovým prostředkem umění je barva, linie a světlo, a to vše se nachází v našem okolí. Výtvarné umění se tyto věci snaží přenést do jednoho momentu, něco jako fotografie, která byla vytvořena rukama víc vnímavého člověka.
Předtím, než byla objevena fotografie, využívali umělci obrovské množství zařízení a strategií na zvýšení jejich schopnosti zaznamenávat svět kolem sebe. Jakmile se fotografie objevila na scéně, realismus udělal velký skok dopředu.

Pokud si tedy budete při nejbližší příležitosti vybírat vhodný rám na obraz, nezapomeňte, že pod každý jeden milimetr se podepsalo několik tahů šikovného umělce. Jeho snahou je, se co nejvíce přiblížit k realitě a zachytit ji ve správném formátu.

Mohlo by Vás zajímat

spot_img